Роман Кубишкін | Проект "Рани"
uk

Роман Кубишкін

Роман Кубишкін (41 рік), будівельник, має сина, приєднався до руху “Правий сектор” в середині 2014 р. Він воював у селі Піски, поруч із зруйнованим Донецьким аеропортом.

010_JS_W98A0373_PSlow

Ледве не загинув від вибуху снаряду 22 січня 2015 р. Його побратими справді подумали, що він помер в результаті тяжкого поранення – він втратив більшість правої півкулі головного мозку.

©Joseph Sywenkyj 2015“16 клінік відмовилися брати Романа на лікування. “Нодус” єдиний взяв”, – розповідає Ірина, мати пораненого. Романові надають допомогу в центрі “Нодус”, сучасному нейрологічному та нейрохірургічному реабілітаційному центрі, розташованому в Броварах неподалік Києва. Місячне утримання Романа коштує 70-80 тисяч гривень, його забезпечують за рахунок приватних внесків і волонтерів.

W98A0654_PScrop

“За три місяці син набрав 10 кг і має зовсім інший вигляд і тіла, і лиця. Схожий майже на здорову людину”, – каже мати Романа. Роман зовсім не може рухатися і говорити. Він часом розуміє і може виконувати прості команди, такі як – стиснути руку чи кліпнути двічі, показуючи, що він розуміє, хто на нього дивиться.

03JS_W98A9974_PSlow

На фото його підняли в вертикальне положення завдяки спеціальному кріпленню. Це допомагає реабілітувати його відчуття простору і балансу, щоб стимулювати мозок почати комунікувати з тілом. Він дихає через трубку у шиї. Годують його через іншу трубку, якою їжу вводять прямо в шлунок. Київ, 28 липня 2015 р.

W98A1046_PS_low

Ірина, мати Романа. 

Щоб допомогти Романові, перейдіть на сторінку: Герої АТО 

W98A1094_PSlowФотографія Романа до поранення.